Urban Exploration w Polsce - Polskie Forum Eksploracyjne Strona Główna Urban Exploration w Polsce - Polskie Forum Eksploracyjne
www.OPUSZCZONE.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Beauty in Decay: Urbex: The Art of Urban Exploration
Autor Wiadomość
neones 
...zielono mi

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: śląsk
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010   Beauty in Decay: Urbex: The Art of Urban Exploration

dopiero co wyszla:

http://www.amazon.co.uk/B...n/dp/0955912148

zdjecia wygladaja naprawde dobrze

http://2.bp.blogspot.com/...adway_1_web.jpg

http://4.bp.blogspot.com/...ry_kaue_web.jpg
Ostatnio zmieniony przez neones Czw 04 Lis, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MayRah 
opuszczony


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 579
Skąd: Poznań - świat
Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

za dużo photoshopa jak dla mnie..ale rzeczywiscie na pierwszy rzut oka wyglądają ok.

to swietnei, ze mozna pokazac swoje wyobrażenie o tych meijscach ijeszcze ktos za to zapłaci.. każdy z nas kto robi zdjęcia chciałby zapewne wydać kiedys taki album..

ale z drugiej strony, to zachęca kolejne grupy ludzi do podążania tymi śladami..
_________________
cosmic gardener of the city
 
 
meickel 
opuszczony


Wiek: 48
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 624
Skąd: Poznań / Olsztyn
Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

Czy ktoś za to zapłaci, to jest pytanie. Wydać jest łatwo, bo jest wirtualne. Wkładasz swój materiał, swoją robotę w skład, a dopiero kiedy ktoś zapłaci, pojawi się pierwszy egzemplarz w rzeczywistości. Takich albumów każdy może wydać dwa tysiące i żaden z nich nie zaistnieje.
_________________
Ślady zaginionej cywilizacji: http://www.closeddoor.eu
 
 
neones 
...zielono mi

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: śląsk
Wysłany: Sob 06 Lis, 2010   

Mayrah co kto lubi, dla mnie ilosc photoshopa, czy tez analogowosc absolutnie nie ma znaczenia o ile finalny rezultat miazdzy psyche. Czy z definicji foty komorka sa be, a aparatem otworkowym super?

w calej sytuacji aspekt finansowy bym raczej pominal, bo raczej oczywiste jest, że na takich albumach sie nie zarabia - to sa niszowe publikacje wydawane przez niszowe wydawnictwa. O ile nie nazywasz się Giger, albo nie wydaje Cie Taszę to takie rzeczy pełnią bardziej funkcję prestiżową / promocyjną. Ja osobiscie cieszylbym sie jakby ktos moje wykwity chcial wydac i nie oczekiwalbym kokosow - wystarczylby tylko sensowne zasady copyright i jakas kasa wsadzona w promocje calego przedsiewziecia, np. gruba impreza promocyjna.

Nota bene, wydaniu tego albumu towarzyszy wystawa, niestety nie mogłem być na otwarciu, lecz podobno bylo calkiem wesolo z paniami z burleski, streetartem i paniami w lateksach w roli glownej.
 
 
superiwan 
...zielono mi

Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 15
Skąd: windsor
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010   

Paradoxalnie sprzedaje sie i to bardzo dobrze, Jeremy zaprosil do wspolpracy zapalencow urbexu z calego swiata, robiacsobie tym samym niezla reklame, do tego sam pracuje w mediach i na kilka dni przed oficjalnym wydaniem dostal spory artykul w THE SUN (moze niezbyt to chlubne miejsce ale poczytalnosc ma wielka) na temat UX gdzie nie omieszkal wspomniec o ksiazce, ogolnie bardzo ladnie wydana i drukowana w drukarni, pierwszy nakald juz sie rzszedl dodruk na swieta bedzie.
nie pisze tego zeby kogokolwiek bronic lub faworyzowac, krytykowac etc. poprostu z Jeremym niejedna lokacje zaliczylem i czuje sie zobligowany napisac jak jest naprawde.
FOTKI Z IMPREZY PROMUJACEJ ksiazke by.BATRAM
_________________
talkurbex.com
Ostatnio zmieniony przez superiwan Nie 21 Lis, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
neones 
...zielono mi

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: śląsk
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010   

no to widze ze naprawde duzo mnie ominelo
 
 
meickel 
opuszczony


Wiek: 48
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 624
Skąd: Poznań / Olsztyn
Wysłany: Pon 22 Lis, 2010   

Nie cieszymy się, że ktoś sprzedaje urbex masom :sad:
_________________
Ślady zaginionej cywilizacji: http://www.closeddoor.eu
 
 
neones 
...zielono mi

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: śląsk
Wysłany: Pon 22 Lis, 2010   

...ale posiadanie swojej autorskiej strony ze zdjeciami na ktorej pokazujesz jakie masz odjechane, andergrandowe i zajebiste hobby to niby cos odmiennego? Rowniez te same masy maja dostep do internetu, wiec?

...wiesz ja rozumiem kwestie ograniczenia dostepu i embargo na media na tej stronie, tylko zastanawia mnie, czy moze nie lepiej byloby promowac wlasciwy etos Urbexa, ktory polega na tym, zeby nie zabierac / rozwalac wszystkiego na swojej drodze zamiast elitaryzowania tej czynnosci i osadzania innych na wstepie?

Dziwi mnie nota bene, ze na stronie opuszczone.com nie ma ani kawalka wzmianki o "take just photos, leave nothing but footsteps", natomiast jest dluga lista publikacji: http://opuszczone.com/index_2.php?s=opinie, a jednoczesnie kazdy kto wspomni o jakiejkolwiek publikacji jest osadzany od czci i wiary. Brakuje mi w tym wszystkim konsekwencji, no ale co ja tam nie wiem...
 
 
HumanTree 
Site Admin


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1849
Skąd: .wastelands
Wysłany: Pon 22 Lis, 2010   

neones napisał/a:
.
Dziwi mnie nota bene, ze na stronie opuszczone.com nie ma ani kawalka wzmianki o "take just photos, leave nothing but footsteps", natomiast jest dluga lista publikacji: http://opuszczone.com/index_2.php?s=opinie, a jednoczesnie kazdy kto wspomni o jakiejkolwiek publikacji jest osadzany od czci i wiary. Brakuje mi w tym wszystkim konsekwencji, no ale co ja tam nie wiem...


popatrz na daty ostatnich publikacji (poczatek 2006), to bylo zanim sprawa nabrala zlego kierunku i czas w ktorym wprowadzilismy embargo.
to mialo zreszta byc usuniete, co tez uczynilem.

tu chodzi chyba o to zeby zarabiac na pasji a nie sie nia chwalic, bo album zostal wydany komercyjnie a zdjecia na stronach nie maja takiego podloza.

zreszta kultura urbexu zachodniego a "pseudo" eksploratorzy w polsce to duza przepasc i nie widze problemu w taki sposob reprezentowaniu swojej pasji, jesli jest to robione z umiarem i ze smakiem.

a i jeszcze ten slawny "motyw przewodni" - jak startowalismy z opuszczonymi w polsce to nikt nie mial pojecia ze taka pasja istnieje, sama nazwa urbex pojawila sie tez pare lat po uruchomieniu strony i bylo to zbyt duze zaszufladkowanie aby sie pod to od razu podpinac, bo to byla pasja do eksploracji a nie ruchu spolecznosciowego ktory trzeba nazywac.
 
 
neones 
...zielono mi

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: śląsk
Wysłany: Pon 22 Lis, 2010   

HumanTree przepraszam, ze wywolalem Cie do tablicy - generalnie respekta za calosc.

Wracajac do tematu:

Takich albumow juz pare istnieje nota bene, ale wiekszosc jest autorska to chyba pierwszy grupowy. Nawet David Lynch cykal foty nagim dziewojom w Lodzi w opuszczonych fabrykach.

...szczerze to wlasnie nie do konca wiem o co chodzi koledze meickelowi, ktory w dwoch kolejnych postach sobie przeczy. Jak ktos poswiecil swoj drogocenny czas na to, zeby ogarnac taka akcje jak wydanie albumu (co wcale nie jest takie proste) to nie ma powodu czemu by nie mialaby mu wpasc za to jakas kaska. Zebranie ekipy, poskaldanie calosci, dogadanie sie z wydawnictwem tego nie robi sie w 5 minut... jak ktos ma ochote sprobowac to niech smialo dziala. To czy to dobrze czy nie, ze "urbex sprzedaje sie masom" to chyba nie ma zadnego znaczenia, bo ten proces bedzie postepowal, cale zjawisko bedzie sie robilo coraz bardziej modne, nie sposob tego zatrzymac - czego najlepszym przykladem sa pary mlode na zdjeciach w kozubniku. Dlatego chyba wiekszy sens ma uswiadmianie ludzi co do tego jak powinni sie zachowywac.

Co do "motywu przewodniego" to nie przesadzalbym, ze nikt w polsce nie mial pojecia co to urban exploration, bo niektorzy po prostu dorastali wsrod upadajacych fabryk, kopaln, burzonych hut i robili to nawet nie wiedzac, ze to sie tak nazywa.
 
 
meickel 
opuszczony


Wiek: 48
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 624
Skąd: Poznań / Olsztyn
Wysłany: Pon 22 Lis, 2010   

Spieszę z wyjaśnieniem. Chodzi mi o artykuł w The Sun. Jest "ładny" album, jest promocja w kolorowym piśmie... Nie mam nic przeciwko marketingowi na odbiorcę, który już jest w temacie, i poza tym, zdaje mi się, że do innych nie ma co wychodzić z akcją uświadamiającą.
Tak, czy inaczej, kto chce, może się poddać nieubłaganym procesom historycznym. Ja staram się zachowywać przyzwoicie do końca.
_________________
Ślady zaginionej cywilizacji: http://www.closeddoor.eu
 
 
neones 
...zielono mi

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: śląsk
Wysłany: Pon 22 Lis, 2010   

a tutaj akurat sie zgodze, the sun to szmatlawiec

aczkolwiek, "artykul" calkiem wporzo, przynajmniej nie ma wywiadow z gwiazdami eksploracji

http://www.thesun.co.uk/s...ict-spaces.html
 
 
superiwan 
...zielono mi

Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 15
Skąd: windsor
Wysłany: Pon 22 Lis, 2010   

neones napisał/a:
a tutaj akurat sie zgodze, the sun to szmatlawiec

aczkolwiek, "artykul" calkiem wporzo, przynajmniej nie ma wywiadow z gwiazdami eksploracji

http://www.thesun.co.uk/s...ict-spaces.html

to jest tylko kilka linijekz calego artykulu, bo oryginal w papirtowej wersji, byl na dwie pelne strony ( do dzisiaj nie iwem jak Jeremy to zrobil ale mniejsza o to) Tutaj gdzie mieszkam byla dosyc spora ''dyskusja'' o tym czy urbex nalezy sprzedawac i promowac, pojawily sie dwa glosy jeden mowiacy ''zostanmy w podziemiu'' drugi wyjdzmy z tym do ludzi, problem mozna dwojako rozpatrywac, z jednej strony moze to nadal pozastac zabawa i hobby dla ''elity'' i tak zapewne pozostanie gdyz przecietny zjadacz chleba nie bedzie sie zrywal z lozka o 4tej nad ranem zeby nie do konca legalnie dostac sie do wybranego obietu. z drugiej strony (bynajmniej tak jest w Uk i krajach europy zachodniej (nie mam wgladu w Polske bo mieszkajac tam nie interesowalem sie tym) wiekszosc spoleczenstwa postrzega nas jak zlodziei metali kolrowych, w oczach wiekszosci spoleczenstwa nie roznie sie niczym od pospolitego lachmyty stojacego pod budka z piwem, mysle, ze tego typu publikacja mogla chociaz jakiemus drobnemu procentowi ogolu rozjasnic umysl. to tyle odemnie.
_________________
talkurbex.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group